Switfit.cz

Fitness Club

Kruhový trénink v posilování vaší postavy

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 
Kruhový trénink je v dnešní době označován jako fenomén v oblasti fitness. Co je to tedy kruhový trénink?

Kruhový trénink je druh cvičení či fitness lekce, při které posilujete buď sám, nebo s celou skupinou různé svalové partie svého těla. Po celou dobu kruhového tréninku Vás provází zkušený fitness trenér, který Vás učí cviky na jednotlivých posilovacích strojích či mimo ně. Jakmile jste s jedním okruhem cvičení skončení, začínáte druhý okruh cviků znova.

Kruhový trénink patří k těm nejefektivnějším způsobům, kterými si v prvé řadě zpevníte celé tělo, zlepšíte vaši fyzičku a zároveň zhubnete. Kruhovým tréninkem spojíte příjemné s užitečným. Pozor! Kruhový trénink není určen k získání svalové hmoty, je vhodný také jako doplňkové cvičení k sportu. 

 

Jakým způsobem probíhá kruhový trénink?

Než začnete vůbec se samotným kruhovým tréninkem, je třeba si dát alespoň 5 minut rozcvičku, což je základ každého posilování (více zde). Kruhový trénink začíná tím, že každému z Vás určí váš fitness trenér stanovisko, u kterého začnete s vaším tréninkem.

Následně vám trenér vysvětlí, jak máte u daného stanoviska posilovat. Na daném stanovisku posilujete tak dlouho, dokud vám fitness trenér dá pokyn, abyste se přesunuli k dalšímu stanovisku. Zde se celý proces opakuje, to znamená, že vám váš trenér opět vysvětlí daný cvik, po určitou dobu posilujete, a poté se přesunete na další stanovisko.

Jakmile skončíte s celým okruhem všech posilovacích stanovisek, dáte si maximálně pět minut běh na běžícím páse či jiné aerobní cvičení, a poté Vás čeká celý okruh podruhé. Kompletní kruhový trénink by měl být optimálně proveden s třemi okruhy.

 

Co si vzít na sebe na kruhový trénink?

Určitě Vám doporučujeme si přečíst článek o fitness oblečení (článek zde). Nicméně, si na kruhový trénink vezměte pevnou obuv, tričko a pohodlné legíny či tepláky. Nezapomeňte si také s sebou vzít ručník, vodu, potítka a gumičku do vlasů.

 

Kde si můžete kruhový trénink vyzkoušet?

Kruhový trénink si můžete zdarma vyzkoušet v našem fitcentru Switching v Ostravě  Další ukázkové kruhové tréninku budeme postupně zveřejňovat na našich internetových stránkách.

Momentálně sestavujeme kruhové tréninky pouze pro jednotlivce, skupinové lekce zatím nejsou. 

Těšíme se na Vás

Tým Fitcentrum Switching

Naši partneři

                    

Jste zde: Home Odborné články Kruhový trénink v posilování vaší postavy

OTEVíRACÍ DOBA platí výše v novinkách

  • pondělí                  7:00 - 22:00
  • úterý           7:00 - 22:00
  • středa              7:00 - 22:00
  • čtvrtek      7:00 - 22:00
  • pátek           7:00 - 22:00
  • sobota              8:00 - 15:00
  • neděle        13:00 - 21:00