Switfit.cz

Fitness Club

Jak se správně obléci do fitcentra - fitness oblečení

Hodnocení uživatelů:  / 3
NejhoršíNejlepší 

Jste-li začátečník v oblasti fitness a jdete poprvé do fitcentra, může se stát, že si nebudete jisti a budete váhat, jak se do posilovny správně obléknout. Je toto tvrzení Váš případ?

Jak si vybrat správné fitness oblečení?

Fitness oblečení vybírejte hlavně podle toho, o jaký typ fitness cvičení jde, z jakého materiálu fitness oblečení je vyrobeno a podle doby trvání daného cvičení.

Fitness oblečení je jedna věc, nesmíme však zapomenout si také vybrat vhodné sportovní doplňky, o kterých si povíme později. Důležité je, abyste se ve svém fitness cvičení cítili pohodlně.


Co si tedy mám vzít do fitness centra?

Fitness oblečení se rozděluje podle úrovně pokročilosti. Jste-li začátečník v oblasti fitness, určitě nepotřebujete takové fitness oblečení, které je určeno pro profesionální sportovce. Nevybírejte rovněž nejnovější trendové fitness oblečení.

Doporučujeme vám si vybrat jednoduché a čisté fitness oblečení, ve kterém se budete cítit pohodlně. Součástí fitness oblečení je uzavřená, očištěná obuv určená pro sport. Vhodné jsou tenisky se světlou podrážkou. Ve sportovních obchodech se prodávají tenisky podle jednotlivých druhů sportu. Nezapomeňte na čisté, ideálně bílé, ponožky.

Podle stylu cvičení přizpůsobte také své oblečení. Pro pomalejší cviky, jako je třeba pilatek či jóga, jsou vhodnější volnější oblečení, pro sporty, kterými jsou například aerobic, jsou vhodné elastické materiály. Jestliže chcete svůj trénink zaměřit na rotoped či spinning, volte určitě upnuté legíny než plandavé kalhoty, které se mohou dostat do samotného fitness stroje. Velikost každého fitness oblečení vybírejte úměrně ke své postavě, abyste se v oblečení cítili dobře.

Co se týče materiálu, volte především prodyšný materiál, který je schopen odvádět vlhkost od těla pryč. Volte raději dvě tenčí vrstvy fitness oblečení než jednu silnou, a to z toho důvodu, neboť fitness oblečení do posilovny musí odvádět pot (spodní vrstva) a zároveň udržovat svaly v teplo (svrchní vrstva).

Jaké fitness doplňky si vybrat?

Ke svému fitness oblečení nezapomeňte dokoupit také fitness doplňky, kterými jsou čelenka do vlasů, gumičky do vlasů, potítka na ruce, sportovní hodinky apod.

Na co dále nezapomenout...

Když jdete do fitness centra, určitě si nezapomeňte vzít dva ručníky – jeden ručník na utírání potu, druhý ručník na sprchování, náhradní oblečení, froté ponožky a mikinu.

Musím si do posilovny vzít vlastní pití?

Nezapomeňte, že každé kvalitní fitness centrum disponuje ve svém fitbaru nabídkou, ze které si může každý sportovec vybrat. Jak je tomu v našem fitness centru Switching, kde si můžete zakoupit buď čistou vodu nebo další ochucené nápoje.


Těšíme se na Vás při cvičení.

 Tým Fitcentrum Switching

 


Naši partneři

                    

Jste zde: Home Odborné články Jak se správně obléci do fitcentra - fitness oblečení

OTEVíRACÍ DOBA platí výše v novinkách

  • pondělí                  7:00 - 21:00
  • úterý           7:00 - 21:00
  • středa              7:00 - 21:00
  • čtvrtek      7:00 - 21:00
  • pátek           7:00 - 21:00
  • sobota              8:00 - 15:00
  • neděle        13:00 - 21:00