Switfit.cz

Fitness Club

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Díky fitness cvičení Switching máte svůj vysoký krevní tlak pod kontrolou.

Fitness cvičení jako terapie? Ještě před několika lety by zpráva o terapeutických účincích fitness cvičení v posilovnách šokovala velkou část italských lékařů. Naštěstí pro jejich pacienty a pro ně samé bylo později zjištěno, že pravidelná tělesná aktivita může dělat zázraky při udržování vážných zdravotních problémů jako je hypertenze pod kontrolou (vysoký krevní tlak).

Co je to hypertenze?

Hypertenze - Vysoký arteriální krevní tlak je jednou z hlavních příčin kardiovaskulárních onemocnění a předčasných úmrtí. Světová zdravotnická asociace (WHO) definuje "arteriální hypertenzi u dospělých" jako "chronické zvýšení systolického a / nebo diastolického tlaku nad normálním rozmezí". Systolický tlak ≥ 160 mmHg nebo diastolický tlak ≥ 95 mm Hg je nyní považován za hypertenzi. WHO zařadila krevní tlak do tří skupin podle toho, do jaké míry mohou být poškozeny orgány chronickým vysokým krevním tlakem.

Hlavní cíl je zjistit příčiny.

V současné době pouze u 5-10% lidí s vysokým krevním tlakem víme, co způsobuje jejich hypertenzí. V tomto případě ji označuje jako "sekundární". Všechny ostatní případy jsou označovány jako "primární nebo esenciální hypertenze", kde neznáme příčinu vysokého krevního tlaku. Studie a průzkumy ukázaly, že asi 25% dospělých v západních zemích trpí vysokým krevním tlakem (diastolický tlak ≥ 90 mm Hg) a 60% z nich jsou geneticky náchylní k hypertenzi.

Vysoký krevní tlak a posilovna.

Ve fitness centrech pod vedením profesionálního týmu fitness instruktorů a osobních trenérů mohou i lidé trpící vysokým krevním tlakem si užívat fitness cvičení. S odpovídajícími opatřeními se i oni mohou zúčastnit moderních tréninkových cvičících metod. Poslední zprávy z lékařského a vědeckého prostředí tvrdí, že klinický profil u lidí, co trpí vysokým krevním tlakem se  zlepšuje, když vzroste  jejich fyzická aktivita, přebytek tělesného tuku se sníží a zvýší se množství močových katecholaminů a krevní plazmy.

Jinými slovy: fyzické cvičení a strava jsou výherní kombinace. Podíváme-li se na nutriční odborníky, aby nám pomohli s našimi stravovacími problémy, pak fitness centra s jejími aktivitami představují ideální řešení.

Které sporty jsou vhodné pro vysoký krevní tlak?

Studie ukázaly, že pravidelné aerobní fitness cvičení ve střední intenzitě přímo ovlivňuje funkční reakci svalů a celkovou náladu člověka, stejně jako snížení rizikových faktorů. Moderní fitness centra nabízejí nespočet fitness aktivit a za předpokladu správného zatížení se může člověk trpící vysokým krevním tlakem zúčastnit individuálních aktivit, jako je rotoped, běh na běžeckém pásu nebo i skupinových aktivit.

Low-dopad aerobik a step třídy mohou být také možné, pokud nebudou zhoršovat osobní příznaky vysoký krevní tlak.

Jeden z nejoriginálnějších a nejzábavnějších fitness cvičení v posilovnách, který zároveň zlepšuje vytvarování svalů,  je  v současné době je Switching.

Naši partneři

                    

Jste zde: Home Články pro vás Díky fitness cvičení Switching máte svůj vysoký krevní tlak pod kontrolou

OTEVíRACÍ DOBA platí výše v novinkách

  • pondělí                  7:00 - 22:00
  • úterý           7:00 - 22:00
  • středa              7:00 - 22:00
  • čtvrtek      7:00 - 22:00
  • pátek           7:00 - 22:00
  • sobota              8:00 - 15:00
  • neděle        13:00 - 21:00